backlink hizmetleri

 

Backlink ve Backlinklerin Faydaları

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

 

Tüm bu soruların yanıtlarını aşağıda sizler için hazırladığımız geniş bilgi kaynağı niteliğindeki makalemizden öğrenebilirsiniz.

Yeni bir web sitesi oluşturup internete sunmanız sizlere ve sitenize herhangi bir trafik sağlamaz. Web sayfalarınızın yüksek dereceleri (pagerank) kazanması için en önemli faktörlerden biri de optimizenin yanı sıra diğer web sitelerinden ne kadar fazla backlink geldiğidir. Sitenize daha fazla bağlantı yapılması, sitenizin daha popüler ve arama motoru sıralamalarında daha yukarı sıralarda bulunmasını sağlayacaktır.

Tüm Backlinkler Eşit Etki Gösterir Mi?

Kısaca cevap vermek gerekirse kesinlikle hayır. Mantıklı olarak düşünüldüğünde dahi yüksek kaliteli sitelerden gelen backlink'ler, düşük kaliteli sayfalardan gelen sürekli olarak yeni içerik eklenen pagerank derecesi yüksek olan bir sayfadan alınan backlink ile, internette yeni oluşturulmuş bir websayfasından yönlendirilen backlink hiçbir zaman aynı etkiyi göstermeyecektir.

Backlink'İn Önemi ve Sayfalarınız İçin Faydaları

1. Arama Motoru Sıralamasında Yükselmenizi Sağlar
Yeni web sayfaları oluşturulduğunda arama motorları gözünde herşeye sıfırdan başlanır. İlk zamanlarda web siteniz arama motorları tarafından gösterilmeyebilir. Ancak zamanla içerik eklendikçe, çalışma sağlandıkça sıralaması artacaktır. Rakiplerinizin siteleri aşması istiyorsanız onlardan daha fazla içeriğin yanı sıra PR değeri yüksek sayfalardan bağlantı almalı ve daha sağlıklı çalışan kişi yada kurumlarla çalışmalısınız.

2. Site Trafiği
Siyenizin google sıralama listesinde yükselmesi için binlerce ziyaretçi alan bir web sitesinden ya da bloglardan bir Backlink alırsanız, bu sizin sitenize ziyaretçi gelmesini sağlayacaktır. Google'ın birinci, ikinci ya da üçüncü sayfasında görüntülenmesi büyük önem teşkil etmektedir. Bildiğiniz gibi çoğu insan aradığı konu ile ilgili olarak bilgi almak için birinci, ikinci sayfalarda görüntülenen sayfaları ziyaret etmektedir.

3. Satış veya Web Aboneleri Oluşturmak
Sitenize daha fazla trafik sağlamak için satış potansiyelini her geçen gün daha fazla arttırmanız gerekmektedir. Sitenize, kampanya başlatmak için bacKlink sağlanması, trafik olarak da sitenizi değerlendirecek ve insanlarıbilgilendirecektir. Bağlantılar verilirken geniş ve akıcı bilgi vererek ziyaretçilerinizi müşterileriniz haline dönüştürmeniz gerekir.

4. İnternette Tanınan Olmak
Daha fazla backlink sitenizin popülaritesini arttıracaktır. Siteniz için yöneticiler aramak yerine doğal bir otorite olan kendiniz de yapabilirsiniz. Siteniz örnek olarak bir oyun sitesi ise farklı google'ın gözünde daha değerli oyun sitelerinden kendi sitenize bağlantı çıkışı sağlatabilirsiniz.

5. Alexa Sıralaması Artırın
Alexa, ABD ve dünyanın tüm siteleri içerisinde, sitenizin kaçıncı sırada yer aldığını gösteren bir arama motorudur. Aynı zamanda trafik istatistiklerini tutar. Bağlantılarınızı ve alexa sıralamanızı sık sık kontrol etmenizde fayda vardır.

6. Reklam Satışları
Web sitenizin üst sıralara kavuşması demek, çok teklif almanız demektir. Sitenizin Google aramalarında üst sıralarda olması, sitenizin reklamını yapmak için en önemlilerindendir. Farklı reklam araçları olarak afiş, forum tanıtımları yada sitenize bağlantı alımı şeklinde de olabilir. Yüksek pagerank'lı siteden bir bağlantı almanız web sitenize ziyaretçi yönlendirmede etkili olacak ve sitenizin sıralamasını iyileştirmede yardımcı olacaktır.

7. Ortaklık Girişimleri
Web sitesi sahiplerinin kendi ürününü tanıtmak için yardım edebilirsiniz. Genellikle site sahipleri belirli ücretler karşılığında sitenizi ya da ürürünüzü tanıtırlar. Diğer site sahipleri ile belirli anlaşmalar doğrultusunda anlaşabilir, karşılıklı bağlantı sağlayabilirsiniz.


Çeşitli yerlerden sitenize gelen backlinkler hakkında, rakipleriniz karşısında üstünlük stratejileri verirken, büyük ölçüde arama motoru sıralamasını artırmak için tek yönlü bağlantıları göz ardı edemeyiz. Bu bağlantıların eklenmesi, siteniz için hızlı bir şekilde hedeflenen ziyaretçi ve uzun vadeli bir arama motoru optimizasyonu sağlayacaktır.